Safariland

av Kristinsdottir/Willyson
PIT
ons. 4 jun. og tor. 5 jun.
ons. 4. jun.
og
tor. 5. jun.

Årets pubforestilling!

En forestilling om den naive turistens entusiasme i møte med det fremmede.   

I Safariland møter vi to kunstnere som reiser til Kenya. Arne er forfatter og skal skrive bok om bestefaren, som i 1952 skapte den omstridte filmen «Safariland – blant n* og ville dyr i Øst-Afrika».  

Scenekunstneren Randy frykter at om hun ikke snart kommer seg vekk fra Nesodden, er veggen den eneste hun har sjans til å møte. Hun blir med Arne til Kenya for å oppfylle sin barndomsdrøm om å dra på safari. 

I Kenya møter de finnmarkingene Mattis og Tom Rudy, som uventet har fått sin første spillejobb utenlands, i Kenya av alle steder, med bandet Takt & Tone.  

Etter noen skjebnesvangre uker i Kenya beslutter Randy og Arne å starte på nytt, sammen med Takt & Tone, og etablere seg i Øst-Finnmark. De vil gå til kjernen av den kraftfulle nordnorske fortellertradisjonen – og for Randys del, i en landsdel med kvinneunderskudd, kanskje oppleve  konstnadsfri kjærlighet. 

«Safariland» er en samproduksjon mellom Kristinsdottir/Willyson og Samovarteateret i Kirkenes. Forestillingen co-produseres av Porsgrunn Internasjonale Teaterfestival, Festspillene i Nord-Norge, Black Box teater og Rosendal teater.  

...

Skuespillere: Ivar Beddari, Håkon Mathias Vassvik, Hildur Kristinsdottir og Eirik Willyson 

Scenograf: Eilif Fjeld
Musiker: Jon Fosmark
Kostyme: Hildur Kristinsdottir og Eilif Fjeld
Dramaturg: Siri Løkholm Ramberg
Sparringspartner: Marius Kolbenstvedt
Konsept, tekst, regi: Kristinsdottir/Willyson